Amphenol Industrial PT01SE16-26P-LC
PT01SE16-26P-LC picture photo
Mfg. Part Number
PT01SE16-26P-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
PTSE 26C 26#20 PIN RECP
Datasheet Download
PT01SE16-26P-LC.pdf
Availability of PT01SE16-26P-LC
QUANTITY
PT01SE16-26P-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of PT01SE16-26P-LC
Internal Part NumberEIS-PT01SE16-26P-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT01SE16-26P-LC
Related LinksPT01SE1, PT01SE16-26P-LC Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT01SE16-26P-LC Details Description
Related parts for PT01SE16-26P-LC
CAP ALUM 33UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 86.6 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OSC XO 25.175MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES 18.2 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 3.57K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CERAMIC MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 16V X7R 0201 datasheet.pdf
RES SMD 0.01 OHM 1% 5W 3637 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS INLINE SKT datasheet.pdf