Amphenol Industrial PT01USHST1-10-2P
PT01USHST1-10-2P picture photo
Mfg. Part Number
PT01USHST1-10-2P
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
PT 2C 2#16 PIN RECP
Datasheet Download
PT01USHST1-10-2P.pdf
Availability of PT01USHST1-10-2P
QUANTITY
PT01USHST1-10-2P Order Process
Ship out your order
Specifications of PT01USHST1-10-2P
Internal Part NumberEIS-PT01USHST1-10-2P
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT01USHST1-10-2P
Related LinksPT01USHS, PT01USHST1-10-2P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT01USHST1-10-2P Details Description
Related parts for PT01USHST1-10-2P
CONN RCPT 16POS DL VERT .100 GLD datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 100TQFP datasheet.pdf
IC FIFO 256X18 SYNC 10NS 64STQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
RES 69 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 53MA 5.6 OHM datasheet.pdf
IC DAC 10BIT datasheet.pdf
TAPE 5909 VHB FOAM 0.5" X 5YD datasheet.pdf
RES 361K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf