Amphenol Industrial PT02A-10-80PW
PT02A-10-80PW picture photo
Mfg. Part Number
PT02A-10-80PW
Brief Description
CONN RCPT 5POS BOX MNT PIN
Datasheet Download
PT02A-10-80PW.pdf
Availability of PT02A-10-80PW
QUANTITY
PT02A-10-80PW Order Process
Ship out your order
Specifications of PT02A-10-80PW
Internal Part NumberEIS-PT02A-10-80PW
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions5
Shell Size - Insert10-80
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationW
Ingress Protection-
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
Contact Finish Thickness-
Current Rating-
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT02A-10-80PW
Related LinksPT02A-, PT02A-10-80PW Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT02A-10-80PW Details Description
Related parts for PT02A-10-80PW
DIP CABLE - HDM60S/AE60G/X datasheet.pdf
MOSFET N-CH 800V 1.8A IPAK datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 100.2MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES 82 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 23.2 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 1MBIT 104MHZ 8SOP datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 360MA 740 MOHM datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 10W 1% AXIAL datasheet.pdf
PREMOFLEX 1 JMPR 51LGT TYPE A 23 datasheet.pdf
OSC MEMS 18.432MHZ CMOS SMD datasheet.pdf