Amphenol Industrial PT02A12-10S-005
PT02A12-10S-005 picture photo
Mfg. Part Number
PT02A12-10S-005
Brief Description
PT 10C 10#20 SKT RECP
Datasheet Download
PT02A12-10S-005.pdf
Availability of PT02A12-10S-005
QUANTITY
PT02A12-10S-005 Order Process
Ship out your order
Specifications of PT02A12-10S-005
Internal Part NumberEIS-PT02A12-10S-005
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT02A12-10S-005
Related LinksPT02A12, PT02A12-10S-005 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT02A12-10S-005 Details Description
Related parts for PT02A12-10S-005
CAP FILM 0.82UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.5KB FLASH 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 845K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 WW datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 5% 30W D2PAK datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 2.5A 61 MOHM SMD datasheet.pdf