Amphenol Industrial PT02A12-14P-025
PT02A12-14P-025 picture photo
Mfg. Part Number
PT02A12-14P-025
Brief Description
PT 14C 14#16 PIN RECP
Datasheet Download
PT02A12-14P-025.pdf
Availability of PT02A12-14P-025
QUANTITY
PT02A12-14P-025 Order Process
Ship out your order
Specifications of PT02A12-14P-025
Internal Part NumberEIS-PT02A12-14P-025
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT02A12-14P-025
Related LinksPT02A12, PT02A12-14P-025 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT02A12-14P-025 Details Description
Related parts for PT02A12-14P-025
RES SMD 953 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC 3-8 LINE DECOD/DEMUX 16-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 4.02 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 12.0 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC VCXO 491.52MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
LED PANEL SNAP-IN IND datasheet.pdf
RES SMD 0.3 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MCU 8BIT Z8 32K FLASH 80LQFP datasheet.pdf
OSC TCXO 13.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf