Amphenol Industrial PT02C14-18SY
PT02C14-18SY picture photo
Mfg. Part Number
PT02C14-18SY
Brief Description
PT 18C 18#20 SKT RECP
Datasheet Download
PT02C14-18SY.pdf
Availability of PT02C14-18SY
QUANTITY
PT02C14-18SY Order Process
Ship out your order
Specifications of PT02C14-18SY
Internal Part NumberEIS-PT02C14-18SY
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT02C14-18SY
Related LinksPT02C1, PT02C14-18SY Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT02C14-18SY Details Description
Related parts for PT02C14-18SY
TRIMMER 2K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EYELET datasheet.pdf
CRIMP EYELET FOR FC/SC CONN datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES 2.8K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 1.4A 110 MOHM SMD datasheet.pdf
CONICAL SHARP 1.00MM (0.04) datasheet.pdf