Amphenol Industrial PT02C22-55P
PT02C22-55P picture photo
Mfg. Part Number
PT02C22-55P
Brief Description
PT 55C 55#20 PIN RECP
Datasheet Download
PT02C22-55P.pdf
Availability of PT02C22-55P
QUANTITY
PT02C22-55P Order Process
Ship out your order
Specifications of PT02C22-55P
Internal Part NumberEIS-PT02C22-55P
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT02C22-55P
Related LinksPT02C, PT02C22-55P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT02C22-55P Details Description
Related parts for PT02C22-55P
IC FLASH 32MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM/VM 20DIP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 8POS GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 1.24A 643 MOHM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
AMMETER 2A LED PANEL MOUNT datasheet.pdf
CONN ADAPT RCPT SOC-DIN SIMPLEX datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP FILM 0.03UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf