Amphenol Industrial PT02E12-10PW-025
PT02E12-10PW-025 picture photo
Mfg. Part Number
PT02E12-10PW-025
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
PT 10C 10#20 PIN RECP
Datasheet Download
PT02E12-10PW-025.pdf
Availability of PT02E12-10PW-025
QUANTITY
PT02E12-10PW-025 Order Process
Ship out your order
Specifications of PT02E12-10PW-025
Internal Part NumberEIS-PT02E12-10PW-025
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT02E12-10PW-025
Related LinksPT02E12-, PT02E12-10PW-025 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT02E12-10PW-025 Details Description
Related parts for PT02E12-10PW-025
TERM BLOCK PLUG 28POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 25V X7R 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
POWER EDGE POWER/SIGNAL CPI datasheet.pdf
CAP FILM 0.083UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HDR 26POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 2.54MM datasheet.pdf