Amphenol Industrial PT02E12-14P-023
PT02E12-14P-023 picture photo
Mfg. Part Number
PT02E12-14P-023
Brief Description
PT 14C 14#16 PIN RECP
Datasheet Download
PT02E12-14P-023.pdf
Availability of PT02E12-14P-023
QUANTITY
PT02E12-14P-023 Order Process
Ship out your order
Specifications of PT02E12-14P-023
Internal Part NumberEIS-PT02E12-14P-023
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT02E12-14P-023
Related LinksPT02E12, PT02E12-14P-023 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT02E12-14P-023 Details Description
Related parts for PT02E12-14P-023
RES SMD 14.7 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 59 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 422 OHM 0.02% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
RES 14 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SLIDE 3P3T 500MA 125V datasheet.pdf
RES 1K OHM 0.6W 0.05% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.1 UF 10% 250 VDC RADI datasheet.pdf