Amphenol Industrial PT02SE18-11PW
PT02SE18-11PW picture photo
Mfg. Part Number
PT02SE18-11PW
Brief Description
PTSE 11C 11#16 PIN RECP
Datasheet Download
PT02SE18-11PW.pdf
Availability of PT02SE18-11PW
QUANTITY
PT02SE18-11PW Order Process
Ship out your order
Specifications of PT02SE18-11PW
Internal Part NumberEIS-PT02SE18-11PW
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT02SE18-11PW
Related LinksPT02SE, PT02SE18-11PW Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT02SE18-11PW Details Description
Related parts for PT02SE18-11PW
RES SMD 1.07KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125 SQ WW datasheet.pdf
IC DCODER/DMUX DUAL 2-4 16-SOIC datasheet.pdf
IC DUAL STATIC SHFT REG 16SOIC datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 125W STER D 64HTQFP datasheet.pdf
DURA-FLEX 1.34" BLACK 50' datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 740MA 340 MOHM datasheet.pdf
CARD MARKER WIRE SOLID datasheet.pdf
LIGHT PIPE ASSY 2MM 4.5" RD/GN datasheet.pdf
RES SMD 5.23KOHM 0.1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1A datasheet.pdf