Amphenol Industrial PT05A-22-32P
PT05A-22-32P picture photo
Mfg. Part Number
PT05A-22-32P
Brief Description
CONN PLUG 32POS INLINE PIN
Datasheet Download
PT05A-22-32P.pdf
Availability of PT05A-22-32P
QUANTITY
PT05A-22-32P Order Process
Ship out your order
Specifications of PT05A-22-32P
Internal Part NumberEIS-PT05A-22-32P
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions32
Shell Size - Insert22-32
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A
Voltage - Rated600VAC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT05A-22-32P
Related LinksPT05A-, PT05A-22-32P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT05A-22-32P Details Description
Related parts for PT05A-22-32P
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
LENS FOR CREE XP-E LED datasheet.pdf
RES SMD 4.02KOHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 35V 5% 3015 datasheet.pdf
OSC MEMS 4.096MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 26.7 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.2M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
48 POS. MALE DIN 41612 STYLE R/2 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 30POS INLINE SKT datasheet.pdf