Amphenol Industrial PT05A10-6S-027
PT05A10-6S-027 picture photo
Mfg. Part Number
PT05A10-6S-027
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
PT 6C 6#20 SKT PLUG
Datasheet Download
PT05A10-6S-027.pdf
Availability of PT05A10-6S-027
QUANTITY
PT05A10-6S-027 Order Process
Ship out your order
Specifications of PT05A10-6S-027
Internal Part NumberEIS-PT05A10-6S-027
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT05A10-6S-027
Related LinksPT05A10, PT05A10-6S-027 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT05A10-6S-027 Details Description
Related parts for PT05A10-6S-027
CONN ADAPT SMA PLUG TO BNC JACK datasheet.pdf
CONN HEADER 74POS DUAL 2MM T/H datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 17.4 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS 2MM VERT SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 500V X7R AXIAL datasheet.pdf