Amphenol Industrial PT05SE14-12SX-025
PT05SE14-12SX-025 picture photo
Mfg. Part Number
PT05SE14-12SX-025
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
PTSE 12C 4#16,8#20 SKT PLUG
Datasheet Download
PT05SE14-12SX-025.pdf
Availability of PT05SE14-12SX-025
QUANTITY
PT05SE14-12SX-025 Order Process
Ship out your order
Specifications of PT05SE14-12SX-025
Internal Part NumberEIS-PT05SE14-12SX-025
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT05SE14-12SX-025
Related LinksPT05SE14, PT05SE14-12SX-025 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT05SE14-12SX-025 Details Description
Related parts for PT05SE14-12SX-025
RES SMD 3.16K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.9V 0.11A SOT89-5 datasheet.pdf
IC SMART CARD READER 1/PM 48-QFN datasheet.pdf
TRANS PNP 12V 0.2A SOT-23 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 5MM datasheet.pdf
FUSE M/V E-RATED 5E 5.5KV datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
BIT HEX 5/32" 1.14" 2/PK datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Surface Mount, Right Angle Solder datasheet.pdf