Amphenol Industrial PT05SE14-18S-LC
PT05SE14-18S-LC picture photo
Mfg. Part Number
PT05SE14-18S-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
PTSE 18C 18#20 SKT PLUG
Datasheet Download
PT05SE14-18S-LC.pdf
Availability of PT05SE14-18S-LC
QUANTITY
PT05SE14-18S-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of PT05SE14-18S-LC
Internal Part NumberEIS-PT05SE14-18S-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT05SE14-18S-LC
Related LinksPT05SE1, PT05SE14-18S-LC Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT05SE14-18S-LC Details Description
Related parts for PT05SE14-18S-LC
AC/DC CONVERTER 28V 225W datasheet.pdf
RES SMD 280 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1KV NP0 1812 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 27.4 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 16V 10% 1411 datasheet.pdf
IC GATE USV L-MOS SMV datasheet.pdf
350 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf