Amphenol Industrial PT06A12-14P-470
PT06A12-14P-470 picture photo
Mfg. Part Number
PT06A12-14P-470
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
PT 14C 14#20 PIN PLUG
Datasheet Download
PT06A12-14P-470.pdf
Availability of PT06A12-14P-470
QUANTITY
PT06A12-14P-470 Order Process
Ship out your order
Specifications of PT06A12-14P-470
Internal Part NumberEIS-PT06A12-14P-470
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT06A12-14P-470
Related LinksPT06A12, PT06A12-14P-470 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT06A12-14P-470 Details Description
Related parts for PT06A12-14P-470
DIODE ZENER 3.3V 500MW DO35 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 4.5V datasheet.pdf
IC GATE NOR 1CH 2-INP 5-TSOP datasheet.pdf
TRANSISTOR NPN 20V 20MA TO-92 datasheet.pdf
IC DETECT/REG 400MA 5.0V SOT89-5 datasheet.pdf
RES SMD 6.8M OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP LG PANEL IND RED OIL TIGHT datasheet.pdf
RES 47 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.31K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.65K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf