Amphenol Industrial PT06CGMSS1-14-12PX
PT06CGMSS1-14-12PX picture photo
Mfg. Part Number
PT06CGMSS1-14-12PX
Brief Description
PT 12C 4#16,8#20 PIN PLUG
Datasheet Download
PT06CGMSS1-14-12PX.pdf
Availability of PT06CGMSS1-14-12PX
QUANTITY
PT06CGMSS1-14-12PX Order Process
Ship out your order
Specifications of PT06CGMSS1-14-12PX
Internal Part NumberEIS-PT06CGMSS1-14-12PX
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT06CGMSS1-14-12PX
Related LinksPT06CGMSS, PT06CGMSS1-14-12PX Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT06CGMSS1-14-12PX Details Description
Related parts for PT06CGMSS1-14-12PX
IC REG LDO 5V 0.8A TO220-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 166MHZ 256CABGA datasheet.pdf
ENCODER MODULE 2CH 200CPR datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DP3T 300MA 30V datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 20ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf