Amphenol Industrial PT06E14-12SX-470
PT06E14-12SX-470 picture photo
Mfg. Part Number
PT06E14-12SX-470
Brief Description
PT 12C 4#16,8#20 SKT PLUG
Datasheet Download
PT06E14-12SX-470.pdf
Availability of PT06E14-12SX-470
QUANTITY
PT06E14-12SX-470 Order Process
Ship out your order
Specifications of PT06E14-12SX-470
Internal Part NumberEIS-PT06E14-12SX-470
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT06E14-12SX-470
Related LinksPT06E14-, PT06E14-12SX-470 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT06E14-12SX-470 Details Description
Related parts for PT06E14-12SX-470
IC OPAMP GP 700KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
HDR STR SR. 100 DP datasheet.pdf
RES 0.2 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf