Amphenol Industrial PT06P-22-36S
PT06P-22-36S picture photo
Mfg. Part Number
PT06P-22-36S
Brief Description
CONN PLUG 36POS INLINE SKT
Datasheet Download
PT06P-22-36S.pdf
Availability of PT06P-22-36S
QUANTITY
PT06P-22-36S Order Process
Ship out your order
Specifications of PT06P-22-36S
Internal Part NumberEIS-PT06P-22-36S
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions36
Shell Size - Insert22-36
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A
Voltage - Rated600VAC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT06P-22-36S
Related LinksPT06P-, PT06P-22-36S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT06P-22-36S Details Description
Related parts for PT06P-22-36S
CONN EDGECARD 200PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 119BGA datasheet.pdf
FUSE CERM 200MA 440VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZE10 M25 datasheet.pdf
LP 7.50/90/10 BK datasheet.pdf
IC CODEC A-LAW PCM 18DIP datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
VERT XCHD RIGHT NK datasheet.pdf
ELECTRONIC HOUSING COVER datasheet.pdf
I/O CONN datasheet.pdf
BEVEL 5.00MM datasheet.pdf