Amphenol Industrial PT06P20-16SX
PT06P20-16SX picture photo
Mfg. Part Number
PT06P20-16SX
Brief Description
PT 16C 16#16 SKT PLUG
Datasheet Download
PT06P20-16SX.pdf
Availability of PT06P20-16SX
QUANTITY
PT06P20-16SX Order Process
Ship out your order
Specifications of PT06P20-16SX
Internal Part NumberEIS-PT06P20-16SX
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT06P20-16SX
Related LinksPT06P2, PT06P20-16SX Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT06P20-16SX Details Description
Related parts for PT06P20-16SX
RES ARRAY 8 RES 3.9K OHM 1506 datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
RES SMD 43 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RELAY UNIT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 22AWG WHITE 5000' datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 22POS 0.20MM R/A datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf