Amphenol Industrial PT06RGMSA-12-10S
PT06RGMSA-12-10S picture photo
Mfg. Part Number
PT06RGMSA-12-10S
Brief Description
PT 10C 10#20 SKT PLUG
Datasheet Download
PT06RGMSA-12-10S.pdf
Availability of PT06RGMSA-12-10S
QUANTITY
PT06RGMSA-12-10S Order Process
Ship out your order
Specifications of PT06RGMSA-12-10S
Internal Part NumberEIS-PT06RGMSA-12-10S
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT06RGMSA-12-10S
Related LinksPT06RGMS, PT06RGMSA-12-10S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT06RGMSA-12-10S Details Description
Related parts for PT06RGMSA-12-10S
CAP FILM 1000PF 2% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 35V 10% 2312 datasheet.pdf
EXT TOOL FOR POWER DBL LOK REC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
LED PM INDICATOR PROMINENT WHITE datasheet.pdf
RES 50.5K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 5% 0.15W 0705 datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB datasheet.pdf
0.5/1.5 HYBRID 16POS SMT CAP ASS datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 10POS 1MM R/A datasheet.pdf