Amphenol Industrial PT06SE-22-25P
PT06SE-22-25P picture photo
Mfg. Part Number
PT06SE-22-25P
Brief Description
CONN PLUG 25POS INLINE PIN
Datasheet Download
PT06SE-22-25P.pdf
Availability of PT06SE-22-25P
QUANTITY
PT06SE-22-25P Order Process
Ship out your order
Specifications of PT06SE-22-25P
Internal Part NumberEIS-PT06SE-22-25P
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions25
Shell Size - Insert22-25
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating13A
Voltage - Rated600VAC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT06SE-22-25P
Related LinksPT06SE, PT06SE-22-25P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT06SE-22-25P Details Description
Related parts for PT06SE-22-25P
CAP CER 510PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.6A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
FUSE DRWR FOR PWR MOD F'GRIP 1PL datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14TSSOP datasheet.pdf
IDC CABLE - HPL60H/AE60M/HPL60H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 34K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
RES SMD 2.18K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf