Amphenol Industrial PT06SE12-8PY-SR
PT06SE12-8PY-SR picture photo
Mfg. Part Number
PT06SE12-8PY-SR
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
PTSE 8C 8#20 PIN PLUG
Datasheet Download
PT06SE12-8PY-SR.pdf
Availability of PT06SE12-8PY-SR
QUANTITY
PT06SE12-8PY-SR Order Process
Ship out your order
Specifications of PT06SE12-8PY-SR
Internal Part NumberEIS-PT06SE12-8PY-SR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT06SE12-8PY-SR
Related LinksPT06SE1, PT06SE12-8PY-SR Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT06SE12-8PY-SR Details Description
Related parts for PT06SE12-8PY-SR
CONN HOUSING 12POS .100" SINGLE datasheet.pdf
IC CATV AMP MOD 870MHZ 250MA 7P datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG GRAY datasheet.pdf
RES 56 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 4.991K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
THERMMATE MINI 1=10PCS datasheet.pdf
RES SMD 255 OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
NEW GI CONN2.5 HDR ASMBLY 8P YLW datasheet.pdf
CONN M8 FML 4POS datasheet.pdf