Amphenol Industrial PT06UHSB2-14-19S
PT06UHSB2-14-19S picture photo
Mfg. Part Number
PT06UHSB2-14-19S
Brief Description
PT 19C 19#20 SKT PLUG
Datasheet Download
PT06UHSB2-14-19S.pdf
Availability of PT06UHSB2-14-19S
QUANTITY
PT06UHSB2-14-19S Order Process
Ship out your order
Specifications of PT06UHSB2-14-19S
Internal Part NumberEIS-PT06UHSB2-14-19S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT06UHSB2-14-19S
Related LinksPT06UHSB, PT06UHSB2-14-19S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT06UHSB2-14-19S Details Description
Related parts for PT06UHSB2-14-19S
DIODE GEN PURP 50V 1A DO41 datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 3.01 OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 27.4 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.06K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS PIN datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 24V 6A datasheet.pdf
FIXED IND 2.5UH 6.4A 15.6 MOHM datasheet.pdf