Amphenol Industrial PT06USSB3-14-12P
PT06USSB3-14-12P picture photo
Mfg. Part Number
PT06USSB3-14-12P
Brief Description
PT 12C 8#12 4#16 PIN PLUG
Datasheet Download
PT06USSB3-14-12P.pdf
Availability of PT06USSB3-14-12P
QUANTITY
PT06USSB3-14-12P Order Process
Ship out your order
Specifications of PT06USSB3-14-12P
Internal Part NumberEIS-PT06USSB3-14-12P
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT06USSB3-14-12P
Related LinksPT06USSB, PT06USSB3-14-12P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT06USSB3-14-12P Details Description
Related parts for PT06USSB3-14-12P
CONN HEADER .100 SINGL STR 27POS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN CAP 6POS MINI-U-MNL GREEN datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.059" (1.50mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
RES 2.21M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 100MA 1.12 OHM datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 470K OHM 16SOIC datasheet.pdf