Amphenol Industrial PT06W-22-32P
PT06W-22-32P picture photo
Mfg. Part Number
PT06W-22-32P
Brief Description
CONN PLUG 32POS INLINE PIN
Datasheet Download
PT06W-22-32P.pdf
Availability of PT06W-22-32P
QUANTITY
PT06W-22-32P Order Process
Ship out your order
Specifications of PT06W-22-32P
Internal Part NumberEIS-PT06W-22-32P
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions32
Shell Size - Insert22-32
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A
Voltage - Rated600VAC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT06W-22-32P
Related LinksPT06W-, PT06W-22-32P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT06W-22-32P Details Description
Related parts for PT06W-22-32P
IC MCU 8BIT 3KB OTP 28SSOP datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 150MA 2.1 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 8.2K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC VOLT DETECT OD 1.0V 5TSOP datasheet.pdf
IC SWITCH HIGH SIDE QUAD 24-QFN datasheet.pdf
DIODE ZENER 14V 200MW SOT323 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONN IDC 10POS 2.54MM 28AWG GOLD datasheet.pdf
MF SMC RA HDR W/O CLIP TIN datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf