Amphenol Industrial PT08E14-12PW
PT08E14-12PW picture photo
Mfg. Part Number
PT08E14-12PW
Brief Description
PT 12C 4#16,8#20 PIN PLUG
Datasheet Download
PT08E14-12PW.pdf
Availability of PT08E14-12PW
QUANTITY
PT08E14-12PW Order Process
Ship out your order
Specifications of PT08E14-12PW
Internal Part NumberEIS-PT08E14-12PW
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT08E14-12PW
Related LinksPT08E1, PT08E14-12PW Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT08E14-12PW Details Description
Related parts for PT08E14-12PW
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 20W datasheet.pdf
Connector Receptacle 4 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
BOARD MOTHER DSP563XX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 2.2 OHM 1% 25W PFC10 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS T/H datasheet.pdf