Amphenol Industrial PT08SE10-6PW-476
PT08SE10-6PW-476 picture photo
Mfg. Part Number
PT08SE10-6PW-476
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
PTSE 6C 6#20 PIN PLUG
Datasheet Download
PT08SE10-6PW-476.pdf
Availability of PT08SE10-6PW-476
QUANTITY
PT08SE10-6PW-476 Order Process
Ship out your order
Specifications of PT08SE10-6PW-476
Internal Part NumberEIS-PT08SE10-6PW-476
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT08SE10-6PW-476
Related LinksPT08SE10, PT08SE10-6PW-476 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT08SE10-6PW-476 Details Description
Related parts for PT08SE10-6PW-476
CONN HEADER 80POS STR T/H SLD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU SOT23-6 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 4" 0.50MM 16POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CRIMPING DIE ASP-AA-512250I1 datasheet.pdf
RES 27.4 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 21 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf
CONN F RG6 PUSH-ON datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZHV10/16 datasheet.pdf
CAP CER 33PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf