Amphenol Industrial PT08SE16-26SY-SR
PT08SE16-26SY-SR picture photo
Mfg. Part Number
PT08SE16-26SY-SR
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
PTSE 26C 26#20 SKT PLUG
Datasheet Download
PT08SE16-26SY-SR.pdf
Availability of PT08SE16-26SY-SR
QUANTITY
PT08SE16-26SY-SR Order Process
Ship out your order
Specifications of PT08SE16-26SY-SR
Internal Part NumberEIS-PT08SE16-26SY-SR
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT08SE16-26SY-SR
Related LinksPT08SE16, PT08SE16-26SY-SR Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT08SE16-26SY-SR Details Description
Related parts for PT08SE16-26SY-SR
RES SMD 16.9 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 2K OHM 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 13NH 600MA 130 MOHM datasheet.pdf
RELAY AUTOMOTIVE SPST 300A 24V datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 100PF 16V NP0 0201 datasheet.pdf
SAS RECEPT RA SMT ASSY datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V datasheet.pdf