Amphenol Industrial PT08SE20-16SW-SR
PT08SE20-16SW-SR picture photo
Mfg. Part Number
PT08SE20-16SW-SR
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
PTSE 16C 16#16 SKT PLUG
Datasheet Download
PT08SE20-16SW-SR.pdf
Availability of PT08SE20-16SW-SR
QUANTITY
PT08SE20-16SW-SR Order Process
Ship out your order
Specifications of PT08SE20-16SW-SR
Internal Part NumberEIS-PT08SE20-16SW-SR
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT08SE20-16SW-SR
Related LinksPT08SE20, PT08SE20-16SW-SR Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT08SE20-16SW-SR Details Description
Related parts for PT08SE20-16SW-SR
CONN HEADER 88POS TYPE F VERT datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 4.1V TO-92 datasheet.pdf
RES 11.8K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LIGHT PIPE OPTICAL HEADER .060 datasheet.pdf
OUTPUT MODULE 32 RELAY datasheet.pdf
CAP CER 150PF 440VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V CMOS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
EVAL BOARD 16BIT DAC DAC8750 datasheet.pdf
Connector Receptacle 58 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 60.4 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC AUDIO AMP CLASS D 28HTSSOP datasheet.pdf
150UF 16V 9.5X24 105C AXI datasheet.pdf