Amphenol Industrial PTB12-10PSX
PTB12-10PSX picture photo
Mfg. Part Number
PTB12-10PSX
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
PT 10C 10#20 PIN/SKT RECP
Datasheet Download
PTB12-10PSX.pdf
Availability of PTB12-10PSX
QUANTITY
PTB12-10PSX Order Process
Ship out your order
Specifications of PTB12-10PSX
Internal Part NumberEIS-PTB12-10PSX
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTB12-10PSX
Related LinksPTB12, PTB12-10PSX Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PTB12-10PSX Details Description
Related parts for PTB12-10PSX
RES SMD 665 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV 2CH DARLNG 8-SO datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 3A IPAK datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 1.5KV X7R 1210 datasheet.pdf
IC TXRX RS232 250KBPS 20-TSSOP datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 10POS 2MM SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 26POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CLEAN & FINISH DISC 6X1/2" A FIN datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 40MA 10 OHM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS CABLE SKT RA datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.6V 0.5A SYNC 6UDFN datasheet.pdf