Sullins Connector Solutions PTC17SGAN
PTC17SGAN picture photo
Mfg. Part Number
PTC17SGAN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL R/A 17POS
Datasheet Download
PTC17SGAN.pdf
Availability of PTC17SGAN
QUANTITY
PTC17SGAN Order Process
Ship out your order
Specifications of PTC17SGAN
Internal Part NumberEIS-PTC17SGAN
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTC17SGAN
Related LinksPTC1, PTC17SGAN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PTC17SGAN Details Description
Related parts for PTC17SGAN
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 1A 3V datasheet.pdf
RES SMD 48.7 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
FUSE AUTOMOTIVE 30A AUTO LINK datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
BLZP 5.08/13/180LH SN BK BX datasheet.pdf
RES SMD 226K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
O RING datasheet.pdf
IC MCU ARM 68K FLASH 48LQFP datasheet.pdf
BUSS MEDIUM VOLTAGE FUSE datasheet.pdf
TV 22C 22#22D SKT RECP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 13POS SKT datasheet.pdf