Sullins Connector Solutions PTC22SBDN
PTC22SBDN picture photo
Mfg. Part Number
PTC22SBDN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL R/A 22POS
Datasheet Download
PTC22SBDN.pdf
Availability of PTC22SBDN
QUANTITY
PTC22SBDN Order Process
Ship out your order
Specifications of PTC22SBDN
Internal Part NumberEIS-PTC22SBDN
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTC22SBDN
Related LinksPTC2, PTC22SBDN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PTC22SBDN Details Description
Related parts for PTC22SBDN
LED RED DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
TRIMMER 500 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
RES SMD 464K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
PF SIGNAL 5R HDR METRAL datasheet.pdf
RND SPACER 0.063" NYLON 17.78MM datasheet.pdf
SPDT ROCKER SW. IN A DP HOUSING datasheet.pdf
SW SPST-NC PIN PLUNGER 30V datasheet.pdf
CAP FILM 0.0011 UF 5 % 2KVDC RAD datasheet.pdf