Sullins Connector Solutions PTC33SFAN
PTC33SFAN picture photo
Mfg. Part Number
PTC33SFAN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 33POS
Datasheet Download
PTC33SFAN.pdf
Availability of PTC33SFAN
QUANTITY
PTC33SFAN Order Process
Ship out your order
Specifications of PTC33SFAN
Internal Part NumberEIS-PTC33SFAN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions33
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTC33SFAN
Related LinksPTC3, PTC33SFAN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PTC33SFAN Details Description
Related parts for PTC33SFAN
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT23-3 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
IC CLK SYNTH TRPL PLL 20-TSSOP datasheet.pdf
PNEUM PANEL MOUNT ADAPTER datasheet.pdf
DIN-POWER CABLE CLAMP BIG datasheet.pdf
CONN HEADER 41POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf