Sullins Connector Solutions PTC34SAHN
PTC34SAHN picture photo
Mfg. Part Number
PTC34SAHN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 34POS
Datasheet Download
PTC34SAHN.pdf
Availability of PTC34SAHN
QUANTITY
PTC34SAHN Order Process
Ship out your order
Specifications of PTC34SAHN
Internal Part NumberEIS-PTC34SAHN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTC34SAHN
Related LinksPTC3, PTC34SAHN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PTC34SAHN Details Description
Related parts for PTC34SAHN
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST 16A 125V datasheet.pdf
RES SMD 787 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 500V X7R 1808 datasheet.pdf
CONV AC/DC 15W 5V OUT SNGL T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 140MA 3.5 OHM TH datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.4V 500MW DO35 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
RES SMD 2.8K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf