Vishay/BCcomponents PTCCL05H131FTE
PTCCL05H131FTE picture photo
Mfg. Part Number
PTCCL05H131FTE
Manufacturer
Product Category
PTC Resettable Fuses
Brief Description
THERMISTOR 28 OHM 145V PTC
Datasheet Download
PTCCL05H131FTE.pdf
Availability of PTCCL05H131FTE
QUANTITY
PTCCL05H131FTE Order Process
Ship out your order
Specifications of PTCCL05H131FTE
Internal Part NumberEIS-PTCCL05H131FTE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Circuit Protection
FamilyPTC Resettable Fuses
Series660
PackagingBulk
Voltage - Max145V
Current - Max600mA
Current - Hold (Ih) (Max)130mA
Current - Trip (It)195mA
R Min/Max-
Time to Trip-
Package / CaseRadial, Disc
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTCCL05H131FTE
Related LinksPTCCL05, PTCCL05H131FTE Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
PTCCL05H131FTE Details Description
Related parts for PTCCL05H131FTE
IDC CABLE - MCG34K/MC34G/MCG34K datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 5% 1/4W J LEAD datasheet.pdf
RES SMD 71.5K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 10% 80VDC AXIAL datasheet.pdf
TRANS NPN 700V 3A I2PAK datasheet.pdf
CAP FILM 6.8UF 10% 875VDC RADIAL datasheet.pdf
RES 41.2K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
CTV 8C 8#16 SKT RECP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 2POS SKT datasheet.pdf