Vishay/BCcomponents PTCCL05H390HTE
PTCCL05H390HTE picture photo
Mfg. Part Number
PTCCL05H390HTE
Manufacturer
Product Category
PTC Resettable Fuses
Brief Description
THERMISTOR 260 OHM 265V PTC
Datasheet Download
PTCCL05H390HTE.pdf
Availability of PTCCL05H390HTE
QUANTITY
PTCCL05H390HTE Order Process
Ship out your order
Specifications of PTCCL05H390HTE
Internal Part NumberEIS-PTCCL05H390HTE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Circuit Protection
FamilyPTC Resettable Fuses
Series660
PackagingBulk
Voltage - Max265V
Current - Max300mA
Current - Hold (Ih) (Max)39mA
Current - Trip (It)59mA
R Min/Max-
Time to Trip-
Package / CaseRadial, Disc
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTCCL05H390HTE
Related LinksPTCCL05, PTCCL05H390HTE Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
PTCCL05H390HTE Details Description
Related parts for PTCCL05H390HTE
MODULE DDR 128MB 184-DIMM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 21.7A DPAK datasheet.pdf
CONN PLUG STRAIGHT 8POS W/PIN datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS MATE-N-LOK GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK 30W 100V datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 2A TSOP-6 datasheet.pdf
CAP PMI FLAT BACK FROST 1" GREEN datasheet.pdf
RES 250 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 30COND 12AWG BLACK 500' datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
BEVEL 3.00MM datasheet.pdf