| Internal Part Number | EIS-PTCCL11H251HBE | |
| Product Training Modules | Thermistor-Resistor Network Simulation Tool | |
| Standard Package | 200 | |
| Category | Circuit Protection | |
| Family | PTC Resettable Fuses | |
| Series | - | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | PTCCL11H251HBE | |
| Related Links | PTCCL11, PTCCL11H251HBE Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor | |
 | P1500SALRP | SIDACTOR BI 140V 150A DO-214AA | datasheet.pdf | |
 | MTS1 S95 | TCO 250VAC 5A 100C(212F) RADIAL | datasheet.pdf | |