Vishay/BCcomponents PTCTL6NR100GTE
PTCTL6NR100GTE picture photo
Mfg. Part Number
PTCTL6NR100GTE
Brief Description
THERMISTOR PTC 10 OHM 245V
Datasheet Download
PTCTL6NR100GTE.pdf
Availability of PTCTL6NR100GTE
QUANTITY
PTCTL6NR100GTE Order Process
Ship out your order
Specifications of PTCTL6NR100GTE
Internal Part NumberEIS-PTCTL6NR100GTE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermistor-Resistor Network Simulation Tool
Standard Package1,500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C10
Resistance Tolerance±20%
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTCTL6NR100GTE
Related LinksPTCTL6N, PTCTL6NR100GTE Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
PTCTL6NR100GTE Details Description
Related parts for PTCTL6NR100GTE
FERRITE BEAD 200MHZ .128 LENGTH datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5.08MM 6POS OR datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
IC NVSRAM 64KBIT 70NS 28EDIP datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 6MM YELLOW datasheet.pdf
OSC MEMS 64.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
Connector Socket 92 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 865MA 140 MOHM datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 15ppm 8pF 80 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
34POS STRAIN RELIEF datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf