Vishay/BCcomponents PTCTL7MR100SBE
PTCTL7MR100SBE picture photo
Mfg. Part Number
PTCTL7MR100SBE
Brief Description
THERMISTOR PTC 10 OHM 600V
Datasheet Download
PTCTL7MR100SBE.pdf
Availability of PTCTL7MR100SBE
QUANTITY
PTCTL7MR100SBE Order Process
Ship out your order
Specifications of PTCTL7MR100SBE
Internal Part NumberEIS-PTCTL7MR100SBE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermistor-Resistor Network Simulation Tool
Standard Package200
Series-
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C10
Resistance Tolerance±20%
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTCTL7MR100SBE
Related LinksPTCTL7M, PTCTL7MR100SBE Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
PTCTL7MR100SBE Details Description
Related parts for PTCTL7MR100SBE
CONN EDGECARD 216PS DIP .050 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1UF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
MOD IPM L-SER 7PAC 600V 50A datasheet.pdf
CONN PLUG 0.4MM 24POS TEST JIG datasheet.pdf
DUST COVER FOR MDM-25P datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
IC SYSTEM BASIS CHIP 36-QFN datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 931MA 140 MOHM datasheet.pdf
42U RACK ENCLOSURE SERVER CABINE datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
AB 3C 3#4 SKT PLUG datasheet.pdf
800 MHz High Performance HDMI/DVI Transmitter IC datasheet.pdf