Murata Electronics North America PTF04BD471Q2N34B0
PTF04BD471Q2N34B0 picture photo
Mfg. Part Number
PTF04BD471Q2N34B0
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
PTF04BD471Q2N34B0.pdf
Availability of PTF04BD471Q2N34B0
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PTF04BD471Q2N34B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of PTF04BD471Q2N34B0
Internal Part NumberEIS-PTF04BD471Q2N34B0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship PTF04BD471Q2N34B0 today.
SeriesPTF04BD471
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-PTF04BD471Q2N34B0
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksPTF04BD4, PTF04BD471Q2N34B0 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
PTF04BD471Q2N34B0 Details Description
Related parts for PTF04BD471Q2N34B0
IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC FLASH 1MBIT 120NS 32PLCC datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT ROMLESS 128QFP datasheet.pdf
FAN TRAY ASSEMBLY W/3 FANS datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND TILE 1 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
OSC XO 125.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf