Murata Electronics North America PTF04BH471Q2N34B0
PTF04BH471Q2N34B0 picture photo
Mfg. Part Number
PTF04BH471Q2N34B0
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
PTF04BH471Q2N34B0.pdf
Availability of PTF04BH471Q2N34B0
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PTF04BH471Q2N34B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of PTF04BH471Q2N34B0
Internal Part NumberEIS-PTF04BH471Q2N34B0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship PTF04BH471Q2N34B0 today.
SeriesPTF04BH471
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-PTF04BH471Q2N34B0
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksPTF04BH4, PTF04BH471Q2N34B0 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
PTF04BH471Q2N34B0 Details Description
Related parts for PTF04BH471Q2N34B0
IC Z8 4K OTP 16MHZ W/ADC 28-PLCC datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 32-QFN datasheet.pdf
TVS DIODE 150VWM 255.15VC SMA datasheet.pdf
RES SMD 1.62K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 8PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 140POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS INLINE PIN datasheet.pdf
POSITIVE LOCK RECEP MKI datasheet.pdf
TOOL ACCY datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 200PF 100V 5% RADIAL datasheet.pdf