Vishay/Dale PTF5622K100QXEB
PTF5622K100QXEB picture photo
Mfg. Part Number
PTF5622K100QXEB
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 22.1K OHM .02% 15 PPM 1/8W
Datasheet Download
PTF5622K100QXEB.pdf
Availability of PTF5622K100QXEB
QUANTITY
PTF5622K100QXEB Order Process
Ship out your order
Specifications of PTF5622K100QXEB
Internal Part NumberEIS-PTF5622K100QXEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesPTF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1k
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±15ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.250" L (2.31mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTF5622K100QXEB
Related LinksPTF5622, PTF5622K100QXEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
PTF5622K100QXEB Details Description
Related parts for PTF5622K100QXEB
RES SMD 6.8 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
GDT 150V 20KA DIN RAIL datasheet.pdf
FILTER LINE 9.4MH 1.8A TYPE 21N datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 78POS DUAL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 18.7K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf