Infineon Technologies PTFA082201F V4 R250
PTFA082201F V4 R250 picture photo
Mfg. Part Number
PTFA082201F V4 R250
Brief Description
IC FET RF LDMOS 220W H-37260-2
Datasheet Download
PTFA082201F V4 R250.pdf
Availability of PTFA082201F V4 R250
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PTFA082201F V4 R250 Order Process
Ship out your order
Specifications of PTFA082201F V4 R250
Internal Part NumberEIS-PTFA082201F V4 R250
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 08/Jan/2015
PCN Design/SpecificationLaser Marking Update 07/May/2015
PCN Assembly/OriginNew Wafer Carrier 28/Oct/2014
PCN PackagingCover Tape Variations 22/Oct/2014
Transistor TypeLDMOS
Frequency894MHz
Gain18dB
Voltage - Test30V
Current Rating10µA
Noise Figure-
Current - Test1.95A
Power - Output220W
Voltage - Rated65V
Package / Case2-Flatpack, Fin Leads, Flanged
Supplier Device PackageH-37260-2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTFA082201F V4 R250
Related LinksPTFA08220, PTFA082201F V4 R250 Datasheet, Infineon Technologies Distributor
PTFA082201F V4 R250 Details Description
Related parts for PTFA082201F V4 R250
JUMPER-H2730TR/C2040G/X 12" datasheet.pdf
RES SMD 15.8K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC CLOCK MULT ZD STD DRV 16-SOIC datasheet.pdf
RES 10 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 31POS SCKT datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 2% 1/5W 1005 datasheet.pdf
Connector Socket 41 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
ADC 14BIT SGL 65MSPS 32HVQFN datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
V/T REC POWERBLADE datasheet.pdf
FUSEHOLDER 100 AMP CLASS R 600V datasheet.pdf