Amphenol Industrial PTG06P-16-26S(152)
PTG06P-16-26S(152) picture photo
Mfg. Part Number
PTG06P-16-26S(152)
Brief Description
CONN PLUG 26POS INLINE SKT
Datasheet Download
PTG06P-16-26S(152).pdf
Availability of PTG06P-16-26S(152)
QUANTITY
PTG06P-16-26S(152) Order Process
Ship out your order
Specifications of PTG06P-16-26S(152)
Internal Part NumberEIS-PTG06P-16-26S(152)
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions26
Shell Size - Insert16-26
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A
Voltage - Rated600VAC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTG06P-16-26S(152)
Related LinksPTG06P-16, PTG06P-16-26S(152) Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PTG06P-16-26S(152) Details Description
Related parts for PTG06P-16-26S(152)
CONN HEADR BRKWAY .100 22POS STR datasheet.pdf
BALANCER 40-55LB/18-25KG - 7' datasheet.pdf
RES 16.5 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC 14B CCD/CIS SIG PROC 20SSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 12V IN 12V OUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
MULTI-PAIR 14COND 24AWG 1000' datasheet.pdf
HEATSHRINK TUBING 3/4-48" datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
CONN FPC/FFC 24POS .5MM datasheet.pdf