Amphenol Industrial PTG06P-18-32P(152)
PTG06P-18-32P(152) picture photo
Mfg. Part Number
PTG06P-18-32P(152)
Brief Description
CONN PLUG 32POS INLINE PIN
Datasheet Download
PTG06P-18-32P(152).pdf
Availability of PTG06P-18-32P(152)
QUANTITY
PTG06P-18-32P(152) Order Process
Ship out your order
Specifications of PTG06P-18-32P(152)
Internal Part NumberEIS-PTG06P-18-32P(152)
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions32
Shell Size - Insert18-32
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A
Voltage - Rated600VAC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTG06P-18-32P(152)
Related LinksPTG06P-18, PTG06P-18-32P(152) Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PTG06P-18-32P(152) Details Description
Related parts for PTG06P-18-32P(152)
IC MCU 8BIT 7KB OTP 28SDIP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.5A 8SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 342VWM 706VC DO15 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 80A TO263-3 datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 14TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 1/4W 2512 datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
POWER MODULE 3000V 270A MAGNAPAK datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 0.22UF 50V 10% RADIAL datasheet.pdf