Amphenol Industrial PTG06P-22-21S(152)
PTG06P-22-21S(152) picture photo
Mfg. Part Number
PTG06P-22-21S(152)
Brief Description
CONN PLUG 21POS INLINE SKT
Datasheet Download
PTG06P-22-21S(152).pdf
Availability of PTG06P-22-21S(152)
QUANTITY
PTG06P-22-21S(152) Order Process
Ship out your order
Specifications of PTG06P-22-21S(152)
Internal Part NumberEIS-PTG06P-22-21S(152)
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions21
Shell Size - Insert22-21
Contact Finish Thickness-
Current Rating13A
Voltage - Rated1000VAC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTG06P-22-21S(152)
Related LinksPTG06P-22, PTG06P-22-21S(152) Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PTG06P-22-21S(152) Details Description
Related parts for PTG06P-22-21S(152)
FUSE GLASS 6A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST/CMOS 16SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 74POS GOLD SMD datasheet.pdf
CONN DIN PLUG 96POS R/A GOLD datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 229 TYP datasheet.pdf
CERAMIC FILTER datasheet.pdf
BREADBOARD TIE-POINT 4560 datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf