Murata Electronics North America PTGL09AS3R3K4B51A0
PTGL09AS3R3K4B51A0 picture photo
Mfg. Part Number
PTGL09AS3R3K4B51A0
Manufacturer
Product Category
Thermistors - PTC
Brief Description
THERMISTOR PTC 3.3 OHM
Datasheet Download
PTGL09AS3R3K4B51A0.pdf
Availability of PTGL09AS3R3K4B51A0
QUANTITY
PTGL09AS3R3K4B51A0 Order Process
Ship out your order
Specifications of PTGL09AS3R3K4B51A0
Internal Part NumberEIS-PTGL09AS3R3K4B51A0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPTC Overcurrent POSISTOR®
Standard Package1,500
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - PTC
SeriesPosistor®
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C3.3
Resistance Tolerance±10%
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Power - Max-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseDisc, 9.3mm Dia x 3.5mm W
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTGL09AS3R3K4B51A0
Related LinksPTGL09AS3, PTGL09AS3R3K4B51A0 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
PTGL09AS3R3K4B51A0 Details Description
Related parts for PTGL09AS3R3K4B51A0
FIXED IND 56UH 701MA 470 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 56PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 271 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.15K OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
FFC 1 TYPE D 39 CKTS LGT 152 datasheet.pdf
FACEPLATE SNGL GANG 3PORT IVORY datasheet.pdf
CAP CER 820PF 50V NP0 1111 datasheet.pdf
CAP FILM 39NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf