Murata Electronics North America PTGL5SAS3R9K2B51B0
PTGL5SAS3R9K2B51B0 picture photo
Mfg. Part Number
PTGL5SAS3R9K2B51B0
Brief Description
THERMISTOR PTC 3.9 OHM
Datasheet Download
PTGL5SAS3R9K2B51B0.pdf
Availability of PTGL5SAS3R9K2B51B0
QUANTITY
PTGL5SAS3R9K2B51B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of PTGL5SAS3R9K2B51B0
Internal Part NumberEIS-PTGL5SAS3R9K2B51B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C3.9
Resistance Tolerance±10%
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Power - Max-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseDisc, 5.5mm Dia x 3.5mm W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTGL5SAS3R9K2B51B0
Related LinksPTGL5SAS3, PTGL5SAS3R9K2B51B0 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
PTGL5SAS3R9K2B51B0 Details Description
Related parts for PTGL5SAS3R9K2B51B0
FERRUL INS VNL AWG24 TURQ 15/32" datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 datasheet.pdf
FIXED IND 1.32UH 11.5A 4 MOHM datasheet.pdf
TRIMMER 20 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 140K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 500W datasheet.pdf
RES SMD 0.01 OHM 0.5% 5W 3637 datasheet.pdf
AM5 SWITCH .1A SPST-NO SHRT HNG datasheet.pdf
RES SMD 0.33 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf