Murata Electronics North America PTGL7SAS2R7K2B51B0
PTGL7SAS2R7K2B51B0 picture photo
Mfg. Part Number
PTGL7SAS2R7K2B51B0
Brief Description
THERMISTOR PTC 2.7 OHM
Datasheet Download
PTGL7SAS2R7K2B51B0.pdf
Availability of PTGL7SAS2R7K2B51B0
QUANTITY
PTGL7SAS2R7K2B51B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of PTGL7SAS2R7K2B51B0
Internal Part NumberEIS-PTGL7SAS2R7K2B51B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C2.7
Resistance Tolerance±10%
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Power - Max-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseDisc, 7.5mm Dia x 3.5mm W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTGL7SAS2R7K2B51B0
Related LinksPTGL7SAS2, PTGL7SAS2R7K2B51B0 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
PTGL7SAS2R7K2B51B0 Details Description
Related parts for PTGL7SAS2R7K2B51B0
RES SMD 825K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
TRANS RF NPN 12V SOT343 datasheet.pdf
CAP CER 180PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 17POS 2.5MM datasheet.pdf
CCS RING LITE-WHITE datasheet.pdf
CAP TANT 2.7UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.1% 0.6W J LEAD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
220UF 35V 8X11,5 datasheet.pdf