Murata Electronics North America PTH8M100MD2-00
PTH8M100MD2-00 picture photo
Mfg. Part Number
PTH8M100MD2-00
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
PTH8M100MD2-00.pdf
Availability of PTH8M100MD2-00
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PTH8M100MD2-00 Order Process
Ship out your order
Specifications of PTH8M100MD2-00
Internal Part NumberEIS-PTH8M100MD2-00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship PTH8M100MD2-00 today.
SeriesPTH8M100
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-PTH8M100MD2-00
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksPTH8M10, PTH8M100MD2-00 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
PTH8M100MD2-00 Details Description
Related parts for PTH8M100MD2-00
FIXED IND 680NH 400MA 1.47 OHM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 66POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
FINE ADJUST APPLICATOR datasheet.pdf
RES 8.45K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 8.56K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 100MA 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:10 140MHZ 28SSOP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1.5A DO214AA datasheet.pdf